کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری، پوششی است که جهت پوشاندن سطح دیوارهای داخلی و یا تزئین آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاغذ دیواری متریالی است که از آن در ساختمان برای دکوراسیون دیوارهای داخلی استفاده می‌کنند. کاغذ دیواری‌ها معمولا به صورت رول فروخته می‌شوند اما برخی از انواع این متریال، مانند پارچه‌های دیواری به صورت متری به فروش می‌رسند.

کاغذ دیواری‌ها در انواع مختلفی در بازار موجود هستند. شما می‌توانید از کاغذ دیواری‌ها هم به عنوان یک پوشش ساده یا به اصطلاح آستر برای پوشاندن دیوارها استفاده کنید و هم می‌توانید از کاغذ دیواری‌های طرح‌دار برای دکوراسیون و جان بخشیدن به خانه استفاده کنید.

امروزه انواع مختلفی از کاغذ دیواری‌ها وارد بازار شده‌اند، از پارچه‌های ابریشمی لوکس گرفته تا سنگ‌های طبیعی، پارچه‌های مخملی، سه‌بعدی، نانو، وینیل و غیره. بعلاوه نکته مهم دیگری که در مورد کاغذ دیواری‌های عصر حاضر باید خاطر نشان کنیم این است که اکثر کاغذ دیواری‌ها قابلیت شستشو دارند. البته این قابلیت به معنای این نیست که با آب و وایتکس می‌توانید آنها را تمیز کنید بلکه به معنای این است که در صورت کثیفی با یک دستمال مرطوب و مقدار کمی مایع می‌توانید کاغذ دیواری‌ها را تمیز کنید.

خاطر نشان می‌کنیم که پیش از اقدام به نصب کاغذ دیواری، دیوار را بررسی کنید و اگر نیاز به تعمیراتی دارد حتما آن را انجام دهید و پشت گوش نیندازید. چرا که یکی از فاکتورهای مهم در نصب کاغذ دیواری داشتن یک زیرسازی خوب و مناسب است.

نکته‌ دیگری که در نصب کاغذ دیواری باید به آن توجه کنید این است که این کار را حتما به یک متخصص بسپارید چراکه اگر کاغذ دیواری به صورت حرفه‌ای و اصولی نصب نشود، ممکن است زیر آن هوا باقی بماند و یا بعد از مدتی به دلیل استفاده نادرست از چسب مناسب و یا ... کاغذ دیواری از دیوار جدا شود.

تنظیم کننده: پ.ز